A A A

Nowości w
EndNote Web włączony do pakietu EndNote

EndNote Web to propozycja producenta programu EndNote przeniesienia pracy do środowiska internetowego. Pakiet dostarcza pełny zestaw narzędzi zarządzania bazami bibliograficznymi tworzonymi na serwerach internetowych. To unikalne w swoim rodzaju przeniesienie pracy do internetu, daje łatwość przeszukiwania baz internetowych, umożliwia tworzenie baz własnych użytkownika ulokowanych w Internecie, co ułatwia wymienę informacji pomiędzy członkami zespołów badawszych rozrzuconych po świecie.

Z punktu widzenia pracy nad tekstem dokumentu nic się nie zmienia. Cytowania w treści dokumentu MS Word oraz tworzenie bibliografii w odpowiednim stylu może wykorzystywać bazę internetową.

Wykorzystywanie opcji EndNote Web wymaga utworzenia osobistego konta na serwerze zarządzanym przez producenta programu. Dla każdej instalcji lokalnej pakietu EndNote, identyfikowanej przez unikalny numer licencji programu może być założone jedno konto w wersji Web.

Wersja stacjonarna programu EndNote zawiera procedury wywoływane z menu programu do transferu referencji pomiędzy bazą lokalną i bazą utworzoną w opcji Web.

Korzystanie z pakietu EndNote Web daje użytkownikowi możliwość dołączenia do światowej listy ResearcherID, dostępnej pod adresem ResearcherID. com, która jest interdyscyplinarną listą osób prowadzących działalność naukową lub badawczą i publikujących wyniki swoich prac. Każdy autor dysponuje unikalnym identyfikatorem nadawanym podczas rejestracji osoby w systemie. Osobiste bazy użytkowników tworzone przez EndNote Web są kompatybilne z systemem ResearcherID.