A A A

Nowości w
Rozbudowa mechanizmu Cite While You Write

Mechanizm cytowania w trakcie pracy (Cite While You Write) w środowisku edytora tekstu został wzbogacony o dodatkowe opcje, niektóre z nich dostępne są wyłącznie w środowisku edytora MS Word. Do podstawowych zmian w tym zakresie należą:

 • Automatyczne łączniki
  Wstawiając cytowanie w określonej pozycji tworzonego dokumentu użytkownik może dodać łącznika (Link) pomiędzy cytowaniem i opisem referencji w wykazie bibliografii.
 • Skracanie długiej listy autorów
  EndNote X4 wykorzystuje wersję sześć stylu APA (American Psychological Association 6th), co między innymi pozwala na skracania długiej listy nazwisk autorów. Jeśli lista nazwisk zawiera osiem i więcej pozycji w wykazie bibliografii wpisywanych jest pierwszych sześć, następnie po przecinku trzy kropki (...) i ostatnie nazwisko z listy. Taki tryb postępowania przewiduje standard APA 6th.
 • Format cytowań w stopce
  Tworząc dokument w środowisku edytora MS Word można wstawiać cytowania w stopce dokumentu, jeśli wybrany jest odpowiedni styl wyjściowy. EndNote X4 umożliwia modyfikację formatu cytowań w stopce dokumentu MS Word.
 • Zmiany w Traveling Library
  Machanizm Traveling Library pozwala na pracę na różnych komputerach z dokumentem zawierającym cytowania. Mechanizm ma zagwarantować poprawność cytowań w dokumencie przenoszonym na inne komputery, gdyż cytowania te są identyfikowane przez unikalny numer.
 • Grupa cytowanych referencji
  Program pozwala tworzyć raport referencji cytowanych w dokumencie oraz możliwe jest kreowanie nowej grupy referencji złożonej z cytowanych rekordów.
 • Usprawniona edycja cytowań
  EndNote X4 wprowadza szereg zmian i ulepszeń w procedurze edycji cytowań, które czynią ten proces bardziej wygodnym i intuicyjnym.