A A A
NAG - Numerical Algorithms Group opracowuje i dostarcza zaawansowane oprogramowanie do rozwiązywania złożonych zagadnień matematycznych. Przedstawicielstwa firmy NAG znajdują się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Wiele lat działalności firmy na rynku oprogramowania wypracowało mocną pozycję firmy na rynku oraz stworzyło współpracującą ze sobą, szeroką światową sieć najlepszych ekspertów z dziedziny matematyki. W roku 1971 NAG opracował pierwsze matematyczne oprogramowanie, z którego obecnie korzysta ponad 10 000 użytkowników i które zawiera ponad 1 000 funkcji matematycznych i statystycznych. Zakres oferowanych przez NAG produktów i usług jest nadal poszerzany o oprogramowanie statystyczne, wizualizacyjne i symulacje numeryczne, a także o kompilatory.

W celu zaspokojenia potrzeb użytkowników, biblioteki NAG obejmują wiele języków obliczeniowych i platform oraz są ciągle aktualizowane w celu pełnego wykorzystywania nowoczesnych technologii (np. komputery wieloprocesorowe). Biuro konsultingowe firmy NAG oferuje własną ekspertyzą we wdrażanym oprogramowaniu, połączoną z najnowszą wiedzą obliczeń numerycznych. Biuro służy wszechstronną pomoc swoim klientom.

Oprogramowanie firmy NAG wyrosło z matematycznych wydziałów uniwersyteckich i jest obecnie wykorzystywane przez przemysł i szeroko rozumiany biznes od lotów kosmicznych po rolnictwo.

Ciągła współpraca firmy NAG z wybitnymi fachowcami z całego świata zaowocowała znacznym zwiększeniem wydajności i dokładności produkowanego oprogramowania. W niektórych procedurach bibliotek NAG zredukowano czas obliczeń z kilku dni do sekund. Oznacza to, że użytkownik może pracować z danymi oraz podejmować decyzje w czasie rzeczywistym.

Wysoki poziom zarówno pomocy technicznej jak i usług biur konsultingowych pozwala firmie NAG implementować najlepsze rozwiązania technologiczne dostępne na rynku, takie jak obliczeniowe, statystyczne, śledzenia trendów (tendencji) i wizualizacji danych.